foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Efekt

Muzyka to nasza pasja!Poniżej prezentujemy najczęściej wybierane zabawy przez pary młode.

Jeśli znacie inne fajne zabawy i chcielibyście je widzieć na swoim weselu

to nie ma problemu. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

 

1. Wybieramy przyszłą Pannę i Pana Młodego

(Pani Młoda w rytm muzyki w wybranym momencie rzuca za siebie welon, ta panna która złapie jest przyszłą Panną Młodą. Pan Młody rzuca krawat)

2. Zabawa z widelcami

(Do tylnych szlufek od spodni przywiązywane są widelce na wstążeczkach, a panowie muszą trafić tymi widelcami do postawionych na ziemi butelek)

3. Slalom między butelkami

(Z zawiązanymi oczami panie muszą przejść slalom między butelkami rozstawionymi wzdłuż sali)

4. Przeciąganie wstążeczki (Para Młoda i przyszła Para Młoda)

(Pani Młoda wraz z przyszłą muszą przeciągnąć na czas wstążeczkę przez nogawkę od spodni swojego partnera, który z kolei dla ułatwienia stoi na krzesełku)

5. Rozpoznawanie Młodych

(Pani Młoda z zawiązanymi oczami próbuje rozpoznać swojego męża po jego uszach, a Pan Młody również z zawiązanymi oczami rozpoznaje żonę po kolanach)

6. Baloniki

(Młodzi siedząc na środku sali przekłuwają otrzymane od nas baloniki i odczytują zawarte w nich wróżby)

7. Obtańcowywanie Młodych

(Za dowolną opłatę można zatańczyć z Młodą, lub Młodym. Pieniążek należy wrzucić do garnka którego pilnują świadkowie, uderzenie pokrywki oznacza odbijany)

8. Kto się szybciej ubierze

(Zabawa dla Panów na środku sali w kółku postawionych jest tyle krzeseł ilu zgłoszonych kandydatów. Panowie muszą się kręcić wokół w rytm muzyki, kiedy przestajemy grać siadają i zdejmują wyznaczoną przez nas cześć garderoby np. but, później krawat, później marynarka itd. Za którymś razem muszą się na czas ubrać w to co jest aktualnie przy ich krzesełku)

9. Przynoszenie fantów

(Na środku sali stawiamy jedno mniej krzesło niż liczba zgłoszonych kandydatów. Wybrani muszą na czas przynosić z sali wymienione przez nas fanty. Kto jest ostatni odpada i tak do końca)

10. Taniec z partnerką na rękach

(Do wybranej przez nas piosenki panowie tańczą trzymając swoje partnerki najpierw na plecach, później na rękach a na koniec na rękach z przykucnięciem. Wygrywa para która wytrzyma najdłużej)

11. Taniec z miotłą

(Panowie stoją po jednej stronie sali ich partnerki po drugiej. Panowie muszą, każdy po kolei obrócić się wokół miotły 10 razy pobiec na drugi koniec sali wypić kieliszek wódki pocałować partnerkę i wrócić. Najszybszy wygrywa)

12. Taniec wokół krzesełek

(Rozstawiamy w kółku jedno mniej krzesełko niż ilość zgłoszonych kandydatów. Startujące w konkursie osoby muszą kręcić się wokół krzesełek do momentu kiedy przestaniemy grać, wtedy trzeba usiąść. Kto nie zdąży odpada)

13. Rozpoznawanie przyrządów kuchennych

(Pani Młoda rozpoznaje z zawiązanymi oczami przyrządy kuchenne, trzymane w rękach Pana Młodego i wybranych panów z sali)

14. Taniec z gwiazdorami

(Jest to konkurs taneczny w którym do specjalnie przygotowanego mixu muzycznego panowie muszą zatańczyć w parach)

15. Przysięga małżeńska inaczej

(Para Młoda powtarza słowa „przysięgi na śmiesznie” za zespołem. Jest to specjalnie przygotowany rymowany wierszyk)

16. Test na zgodność

(Para Młoda siedząc do siebie plecami musi odpowiedzieć na 15 specjalnie przygotowanych pytań, jeśli odpowiedzi się zgadzają otrzymują oklaski)

17. Paczka z Ameryki

(Jest to zabawa zapoznawcza w której Para Młoda otrzymuje prezent, który następnie krąży w rytm wiersza po całej sali i na koniec wraca do Młodych)

18. Do pełna

(Zabawa dla par. Mężczyźni siedzą na krzesełkach z pustymi butelkami między kolanami. Ich partnerki muszą w ciągu 2 minut przenieść w ustach z drugiego końca sali jak największą ilość wody napełniając butelkę partnera. Zwycięża para z największą ilością wody w butelce)

19. Dyscypliny sportowe

(Panowie tańcząc w parach muszą do specjalnie przygotowanego mixu muzycznego zatańczyć jednocześnie prezentując wybraną przez zespół dyscyplinę sportową, np. łyżwiarstwo figurowe, skoki narciarskie czy kolarstwo)

20. Spinacze

(Panowie muszą przypiąć swoim partnerkom spinacze do bielizny do ich ubrania, a następnie z zamkniętymi oczami muszą je zdjąć na czas. Pierwszy z kompletem spinaczy wygrywa)

21. Kareta

(Zabawa dla dwóch rodzin. Na hasło wyczytane z tekstu - opowieści, każdy z uczestników musi wykonać wskazana czynność)

22. Zoo

(Zabawa dla dwóch rodzin. Na hasło wyczytane z tekstu - opowieści, każdy z uczestników musi wykonać wskazana czynność)

23. Świstak

(Zabawa dla dwóch rodzin. Dwie drużyny na czas muszą po kolei coś zjeść, nadmuchać balonik by pękł, itd. ostatnia osoba musi zjeść pół kieliszka bułki tartej i zagwizdać młodym "sto lat". Drużyna która wykona zadanie jako pierwsza wygrywa)

24. Chłopiec czy dziewczynka

(Para Młoda siada na krzesełkach odwrócona do siebie plecami. Na nasz znak odwracają się do siebie, jeśli odwrócą się w tę samą stronę będą mieli chłopca jeśli w przeciwną będzie dziewczynka. Para Młoda odwraca się tyle razy ile chcą mieć dzieci)

25. Taniec z marynarką

(Wybrane pary tańczą w rytm muzyki, kiedy przestaniemy grać panowie muszą zdjąć swoje marynarki i założyć je na lewą stronę (panie mogą pomagać) ta para która wykona zadanie jako ostatnia odpada. Zwycięża ostatnia, najszybsza para)

26. Twister weselny

(Wybrane pary tańczą w rytm muzyki, w wyznaczonym momencie muszą wykonać żądaną przez nas figurę na parkiecie. Na przykład pary muszą ustawić się tak, by parkietu dotykały w danym momencie tylko dwie stopy i głowa. Zwycięża ostatnia, najsprawniejsza para)